Yurtdışı Balayı Seçenekleriniz

11 Eylül 2008

 Hayatınızın en güzel tatiline, balayı yolculuğuna çıkıyorsunuz…Peki nereye gideceğinize karar verdiniz mi? Bu kararı son ara bıraktıysanız son anda
yaşanbilecek iyi&kötü süprizlere hazırlıklı olun. Düğün tarihi kararlaştırıldıktan hemen sonra planlanan balayı fırsatlarından çok daha uygun fiyata yararlanabiliyorsunuz. Balayında yurtdışına çıkmak çok gözde bu aralar.Düğün telaşını üzerlerinden atmak için adeta uzaklara kaçılır. Aylarca planlanan tören
bitmiştir artık ve iyi bir tatili haketmiştir çiftler. Size önereceğimiz bir kaç yer:

Kuala Lumpur – Singapur :Kentin güzelliği, doğanın sakinliği ve kültürü tam not aldı.Malayların dışında yoğun Çinli ve Hintli nüfus barındıran Kuala Lumpur’da Malay, İslam, Hint ve Çin kültürleri bir arada bulunur.

Tunus: Başkentin yanı sıra Kartaca harabelerinden Bardo’ya kadar birçok görülmesi gereken yer var. Ülkenin güney kısmını Büyük Sahra Çölü kaplar.Kışın, sıcaklığı hissetmek isteyenleri beklemektedir.

Şeyşeller (Seychelles): Şnorkelciler ve dalış tutkunlarını bekliyor.Volkanik kayaların arasındaki bembeyaz kumsalları, eşsiz su altı zenginliği ve yemyeşil doğası ile her kesimden yolcuları kendine aşık eden Şeyseller aynı zamanda dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bir kuş cenneti ne sahip. Maldivler ve Mauritius un aksine, çok uzun yıllardır turizme açıktır. Toplam 115 adadan oluşur bunlardan en ünlüleri Mahe Adası, Praslin Adası ve La Digue Adasıdır.

Paris: Asırlardır dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Vendome Meydanı, Louvre, Champs Elysees, Notre Dame ve Eyfel Kulesi görülmeye değer.

Atina: Yanı başımızdaki “komşu”. Akropol, rembetiko, tavernalar ile Yunanistan’ın başkenti bünyesinde eğlence ve tarihi bir arada barındırıyor.

Miami: Deniz, güneş, kum isteyenlerin gözdesi. Palmiye ağaçlarının altındaki plajlarda, yumuşak Latin ezgileri eşliğinde içkilerini yudumlayıp dans etmek isteyenleri bekliyor.

Şarm El Şeyh (Sharm El Sheikh) : Şarm el Şeyh, çöllerin mercan kayalıklarıyla birleştiği yer ve sualtı dünyasının bir cenneti olarak tanınıyor. Bu güzelliğe tanık olmak, Kızıldeniz’de rengarenk balıklarla birlikte yüzmek, deniz altına dalmak için ideal bir yer.

Maldivler: “Hint Okyanusu’ nun karşısında inci gibi dizilen büyülü görüntüsüyle bir mercan adası olan Maldiv Cumhuriyeti 90.000 km2 denizle kaplı çok güzel bir tropik adadır. 26 mercan adası, çevresini halka şeklinde kuşatmıştır ki bu Maldiv’e cennet görünümü kazandırır.Plajları, tropik bitki örtüsü, sualtı güzellikleri ve su sporları ile bir tatil cenneti.

Venedik: Yarım ay şeklindeki lagunasında bulunan 118 adacık, 180 kanal ve 400 köprüden oluşan büyüleyici şehir. Sarayı ve gondolları ile canlı müze.

Cape town:Şehrin güneşli havalardan nasibini almak isteyenler özellikle kasım ve mart ayları arasında şehri canlandırmaktadırlar.Bu dönem içinde düzenlenen çok sayıda festival parti ve konserleri kaçırmayın.

Bangkok:Tapınakları, turuncu giysiler içindeki din adamları, her köşede rastlaya bileceğiniz buda heykelleri, yoğun tütsü dumanları içinde dua eden insanları ile Bangkok adeta büyü leyici bir şehir.

Küba:Zor hayat koşullarına rağmen sürekli gülen, danseden, şarkı söyleyen insanları, yılın 12 ayı gökyüzünden eksilmeyen güneşi, rengarenk boyanmış evleri, benzersiz güzellikteki denizi ve kumsallarıyla Küba bambaşka bir dünya.Küba’ya yılın her mevsimi gidilebilir çünkü ülkede kış mevsimi yaşanmıyor. Sıcaklık yıl boyunca 25 derecenin üzerinde seyrediyor.

Jamaika:Dört mevsim yazi yasayan dünyanin ender güzelliklerinden Jamaika’ya Türkiye’den Londra ya da New York aktarmali uçusla ulasiliyor. Kristof Kolomb’un Amerika’ya ikinci seyahati sirasinda kesfettigi ada, dogal güzellikleri, plajlari, tropik iklimi ve selaleleri ile turist akinina ugruyor.

Phuket Adası:Muhteşem koylar ve palmiye ağaçları ile süslü beyaz kumsallar, pırıl pırıl bir deniz, konuksever insanlar, lezzetli deniz ürünleri, sayısız spor ve eğlence alternatifleri ve tropikal bitki örtüsü.

 

İlgili kategoriler:

Yurtiçi Balayı

Yurtdışı Balayı

Balayı Önerileri

 

 

 

 

Etikerler: Balayı, balayı seçenekler, balayı gidecek yerler, balayı mekanları,balayı otelleri,yurtdışında balayı,yurtiçinde balayı,balayı turları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir