Temalı Oteller Düğünleri İle Ön Plana Çıkıyor

28 Ağustos 2009

Temalı Oteller Düğünleri İle Ön Plana ÇıkıyorTürkiye`nin ilk temalı oteli WOW Topkapı Palace ve Kremlin Palace Oteli`nin profesyonel düğün ekibi, saraylara has masal gibi düğünler gerçekleştiriyor. Ayrıntılar Nilgün ATAR`ın özel haberinde…

Turizmin başkenti Antalya da 5 yıldızlı oteller düğün organizasyonları konusunda büyük bir yarış içinde.Özellikle temalı oteller bu yarışta başı çekiyor. Zira tatile gelen yabancı çiftlerin düğünlerini bu temalı otellerde yapmak istemelerine yönelik büyük bir talep başladı.

Topkapı Sarayı ve Kremlin sarayının ikizleri olarak Türkiye de temalı otellerin öncülerinden Wow Topkapı Palace ve Kremlin Palace; adından söz ettiren başarılı düğün organizasyonları ile turizm sektöründe ön plana çıkıyor. WOW Topkapı Palace Otel bünyesinde yer alan Düğün ve Özel Organizasyonlar Yetkilisi Elif Gök Ulamış ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi; turizmin başkentinde yerli ve yabancı çiftlerin düğünlerinin artık profesyonellere teslim edildiğini gösteriyor.

İşte Topkapı Palace Otel in geçmişten ve geleceğe köprüler kuran büyüleyici atmosferinde Elif Gök Ulamış ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiden renkli satırbaşları…

-Hiç tanımadığınız bir çift size geliyor ve düğün gününü A dan Z ye sizin hazırlamanızı istiyorlar. Düğün öncesi ne tür çalışmalar yapıyorsunuz? Çok farklı, aykırı fikirlerle gelen çiftler var mı?DÜĞÜNLERDE SARAY MİMARİSİNİN AVANTAJLARI

-`Öncelikle gelen kişilerle sohbetimiz sırasında onları tanımaya çalışıyoruz. Tanışma sürecinde neler yapılacağı şekilleniyor ve evlenecek çiftlerin özelliklerini, zevklerini,hayallerini yansıtan bir organizasyon için düğün ekibi ile birlikte ortak çalışmalar yapıyoruz.

Düğün temaları üzerinde görüşüyoruz. Bazılarında Osmanlı teması ağır basıyor, bazıları ise sahil düğünü istiyorlar. Bazı çiftlerden hayal sınırlarını zorlayan yaratıcı talepler geliyor, tüm bunları birlikte değerlendiriyoruz.

DÜĞÜNLERDE SARAY MİMARİSİNİN AVANTAJLARI

Düğün organizasyonlarında insanların kendilerine özgü, kişiliklerini yansıtan özelliklerine ağırlık veriyoruz ve her düğünün birbirinden farklı olmasını istiyoruz.Bu farklılığı yaratmak için de; gerek Topkapı Palace, gerekse Kremlin Palace ın saray mimarisi konseptinin çok büyük avantajları var. Böylece farklı, göz kamaştırıcı, masal gibi düğün olanağı sağlıyoruz. Topkapı sarayında Osmanlı kültürünün daha baskın olduğu bir program oluyor. Cariye havuzu kullanılabiliyor, gelin hamamı her düğün içerisinde mutlaka yer alıyor. Yabancılar düğün kültürümüzde yer alan zenginlikten çok etkileniyorlar.

topkapi palaceGELİNLE DAMAT ÖZEL DÜĞÜN TEKNESİ İLE SAHİLE GELİYOR!

Gelinle damadı Kremlin Palace Otelden özel olarak hazırlanmış düğün teknesiyle alıyor ve Topkapı Palace ın iskelesine getiriyoruz. Sahilde bir trio eşliğinde karşılanan çiftlere günbatımı kokteyli sunulduktan sonra düğün mekanına geçiliyor.

Yeter ki evlenecek çiftler hayal etsinler ve bunu bizimle paylaşsınlar, biz de bu hayalleri onların adına gerçekleştirelim.. Alışılmışın dışında bir mekan ve her türlü yaratıcılığa açık konseptli bir düğün… İster bir kır düğünü, ister sahil düğünü veya balo salonunda muhteşem bir düğünün kahramanları olabilirsiniz

WOW Topkapı ve Kremlin Palace Otellerinde düğünler kaç kişilik?

Topkapı Palace Osmanlı Balo Salonu 600 kişi, Kremlin Palace Balo Salonu 2200 kişi,Cariye Havuzu: 100 kişi, İskele 100 kişi, Sahil 600 kişi, Mini Futbol Sahası 750 kişi, Kır Restoranları 250 kişi, Aya İrini: 100 kişi

-Düğün organizasyonları için oldukça profesyonel bir ekiple çalışıyorsunuz ..

-Ocak ayından itibaren düğün organizasyonları için Topkapı ve Kremlin bünyesinde özel departman açıldı. Oteller içinde düğün ve özel günler departmanı olan tek oteliz.Biz bu işi prestij olarak yapmak istiyoruz. Çok sayıda ve sıradan organizasyon yapmak yerine, özel ve farklı düğün anlayışından yanayız..İnsanların.hayatı boyunca unutamayacakları bu mutlu günün her anını başından sonuna kadar ölümsüzleştirmek istiyoruz

Gelin buketi, kuaför, makyaj uzmanı ,menü, müzik ve misafirlerin karşılanması ve konaklaması, resim ve video çekimine kadar her şey en ince detayına kadar titizlikle tarafımızdan düşünülüyor.Ordövr tabağından ana yemeğe kadar özel hazırlanmış kataloğumuzdan seçim yapabilmenin dışında kendi menülerini yaratma imkanı da sunuyoruz.

Ayrıca evlenecek çiftlere sürprizlerimiz de var. Topkapı Sarayı nın büyülü atmosferinde gelin hamamı, özel olarak hazırladığımız düğün pastası, muhteşem düğün gecesinden sonra saraylara layık balayı odası ve şampanya eşliğinde gelecek kahvaltı bizim hediyelerimiz.

-Tatil için gelen yabancılar düğünlerini Wow Topkapı Palace veya Kremlin Palace Otel de yapmak üzere talepte bulunuyorlar mı?

-`İngilizler bu konuda çok istekliler, bu yaz İngiliz çiftlerin düğünlerini yapacağız. 10-20 kişilik gruplar halinde gelip 1 hafta konaklayacaklar ve bu süre içinde düğün organizasyonlarını gerçekleştireceğiz.

Hint pazarını çok önemsiyoruz.Onların bize uygun çok fazla temalı düğünleri oluyor, hepsi birbirinden farklı.Hint düğünleri çok kalabalık yapılıyor ve uzun sürüyor.Biz de Hint pazarına yönelik 1 hafta sürecek düğün organizasyonları gerçekleştireceğiz. Bu çok keyifli ve değişik bir program olacak.

İranlılardan da çok talep var. Ülkelerindeki baskıdan dolayı burasını tercih ediyorlar ve Topkapı Palace Otel de düğün yapmak düşüncesi onları heyecanlandırıyor. Ruslar ise Kremlin Palace ı tercih ediyorlar.

YABANCILAR KÜLTÜRÜMÜZDEN ÇOK ETKİLENİYORLAR

Yabancılar ne tür düğünler istiyorlar?topkapı palace

-Topkapı Palace ı tercih etmelerinin nedeni kültürümüzden etkilenmelerinden kaynaklanıyor. Topkapı Sarayının içindeki Aya İrini Kilisesi nin birebir aynısı burada var.Akşamları disko olarak kullanıyoruz, gündüz nikah törenini orada yapıyoruz. Akşam isterlerse kendi geleneklerine göre, isterse bizim geleneklerimize düğün gerçekleştiriyoruz.

-İnsanların hayallerini gerçekleştirmek nasıl bir duygu?Mükemmel bir düğün için yapılan onca koşuşturma sonrasında neler hissediyorsunuz?

-İnsanların gecenin sonunda büyük bir keyifle ayrıldığını görmek ve düğün sahiplerinin o günün sevincini bizimle paylaşmalarından dolayı onlara unutulmaz anlar yaşattığımızı söylemeleri, tabii ki inanılmaz mutluluk veren bir duygu . Herkesin keyif alması bize yorgunluğumuzu unutturuyor.

-Düğünlerin dışındaki özel günler için neler yapıyorsunuz?

`Bir çok okulun mezuniyet törenlerini gerçekleştirdik, hepsi birbirinden farklı ve güzel oldu. Sünnet düğünleri ise apayrı bir güzellikte geçiyor. Pamuk helva, şekerci ve macuncuların yer aldığı panayır şeklinde organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Talep olursa konukları Mehteran ile karşılayabiliyoruz.`

Elif hanım ile keyifli söyleşimiz bittiğinde çıkışa yönelirken o muhteşem arabayı gördüm ve antika arabalara olan ilgimi bir resim karesine sığdırdım. Evet çok güzel bir gelin arabası….Biz düğünevine gireli ve her türlü sınavdan çıkalı 29 sene oldu, darısı mutluluğu arayanların başına…

 

İlgili Kategoriler:

Düğün Mekanı 

Unutulmaz Düğünler İçin Küçük Öneriler

Düğün Davetinin Önemli Noktaları

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları

Yaz Düğününün En İyi 10 Mekánı

Ankara’da Açık Havada Gerçekleştirilebilecek Düğün Mekanları 

Düğün Pastası

Düğün Müzikleri

Düğün Yemeği

 

 

Etiketler: DÜğün yeri, düğün mekanı, düğün salonu, balo salonu, otel,kır düğünü,teknede düğün, sarayda düğün,koruda düğün,nikah töreni, kokteyl, WOW HOTELS,topkapı sarayı düğün, topkapi sarayi,topkapi palace,WOW Topkapı ve Kremlin Palace

 

 

Yorum

  • merhaba ilk fotoğrafta göstermiş olduğunuz salon hangi otele ait. bilgi verebilirmisiniz mail adresime teşekkür ederim.

  • Duzdur ki islamda telaq var amma islam pisgoloxiyasi bosanmaq isdeyen sexslere son ana qeder gozel meslehetler verir ki onlar ayrilmasinlar cunki bu qanunun islamda olmasina baxmaya Allahtalanin telaqdan xoslanmadigi da islamda var axi biz niye onu nezere olmiriq ki islam bize evlenmey ucun qarsi terefi tanimaq ucun azadliq vermis ve iki terefin biri biri ile gorusub sohbet etmesine cercive daxolinde icazeni ele ona gore vermisdir ki sonra bele bosanma meseleri ortaya cixmasin Ä°nseallah muselman baci ve qardaslarimiz evlemmezden evvel qarsi terefi gozel taniyandan sonra evlenerler ta islam aleminde bosanmalar olmain

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir