Sözleniyoruz

27 Mart 2008

Sözlenen gelin ve damatSözlenme evliliğin ilk adımının atıldığı ve tatlı telaşın başladığı noktadır. Mutlu bir birlikteliğe giden yolda atılan bu ilk adımın ilerleyen yıllarda tebessümle anılması çiftlerin ortak isteğidir. Bu nedenle söz kesilmesi aşamasında elinizden geleni yapmak size daha güzel bir başlangıç noktası oluşturacatır.

 

Her iki tarafta öncelikle ailelerine durumu anlatır ve eşini ailesi ile tanıştırır. Bunun yanınıda sözlenme geleneksel görücü usulü kız isteme sonucunda da olabilir.  Modernleşen Türkiye ile birlikte artık görücü usulü ile tanışmalar azalmıştır. Görücü usulü  tanışmalar  zoraki evliliklerin başlangıcı değil de gelin ve damat adayının bir birini tanımaları için fırsat olmaktadır.

Deniz kenarında birbirine aşık çiftSöz kesme  aşamasında size  yardımcı olabileceğinizi düşündüğümüz sayfalarımızı gezmenizi tavsiye ederiz. 

Sözlenme ile ilgili fotoğraf ve resimler için buraya tıklayın

 

Söz Mekanı

Söz Çiçeği

Söz Çikolatası

Söz Yüzüğü  

Söz Kıyafetleri

 

Etiketler : Sözleniyoruz, sozleniyoruz, sözlenme, sozlenme, söz yüzüğü, söz kıyafeti, sözleşme, söz kesme, söz adetleri, söz kahvesi ,  söz yeri, söz mekanı, söz çiçeğ, söz çikolatası, söz alyans, sözleniyorum, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir