Söz Çiçeği

24 Mart 2008

Kırmızı gülllerden oluşmuş buketSöz çiçeği kız isteme töreninin önemli unsurlarından biridir. Genel olarak kırmızı güllerinde içinde olduğu bir demet şeçilir. Demetin içindeki kırmızı güllerin tek sayı olması gelin adayına sen dünyada bir teksin anlamına gelen bir mesaj iletir. 9 veya 11  gül seçilebilir. Tek bir kırmızı gül aşkı temsil eder. Bir demet kırmızı gül ise seni seviyorum anlamındadır.  Söz çiçeği eve girerken damat adayı tarafından gelin adayına verilebilir. Gelinin annesine de bir demet çiçek yaptırılması ince bir davranış olabilir.

Söz çiçeğinin yıllarca dayanması ve saklanmasını düşünerek kuru veya yapay çiçekleri de tercih edebilirsiniz fakat taze çiçekler daha çok tercih edilenlerdir. Zaten kurutup saklamakta gelin âdetleri arasında çoktan yerini almıştır.

Eğer gelin adayının çok sevdiğini bildiğiniz başka çiçekler varsa gül yerine onları da almaktan çekinmemenizi tavsiye ederiz. Örneğin orkide sevdiğini biliyorsanız, orkide çiçeklerinden çok güzel bir buket yaptırabilirsiniz. Buketi yaptırırken çok fazla müdahele etmek yerine, işi çiçekçinize bırakmak daha güzel bir sonuç doğuracaktır.

Söz çiçeği çeşitleri için galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sözlenme ile ilgili fotoğraf ve resimler için buraya tıklayın

 

Söz Mekanı

Söz Çiçeği

Söz Çikolatası

Söz Yüzüğü

Söz Kıyafetleri

 

Etiketler : Söz Çiçeği, Soz Cicegi, Çiçek, Çiçek Modelleri, Gül, Gül Demetleri, Sözlenme Çiçeği, Söz Papatyası, En Güzel Söz Çiçeği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir