rustik nişan masası

Rustik Nişan Masası

2 Ocak 2019

Çocukken perdeden duvak denemeleri yaptığın da başlar kadının evlilik macerası. Kadının tek hayalinin evlilik olduğu yanılgısında değiliz yanlış anlaşılmasın ama hepimiz için özel ve çok anlamlı olduğu kesin. Bugün yazımızda bu güzel sürece adım atmak üzere olan kadınlarımızı mutlu edecek bir konudan bahsedeceğiz. Söz, nişan arifesinde olup konsept konusunda kararsızsanız rustik nişan masası konsepti tam size göre olabilir.

Rustik Tarz Nedir?

Nostaljik objeler ve doğal ürünlerin harmanlanmasıyla oluşan zarif ve farklı bir stil diyebiliriz rustik tarz için. Özel günler için hazırlanan konseptlerde kullanımı son yıllarda epey revaçta. Doğalın ve sadenin şıklığı nişan ve söz masalarını da ele geçirdi çokta güzel oldu doğrusu. Peki bu tarzı uygulamak kolay mı sorusu düştüyse akıllarınıza sakin olun ne kadar kolay olduğunu görünce şaşıracaksınız. İhtiyacınız olan zevkinize uygun  bolca ahşap ürün,bolca mum ve retro görünümlü danteller.

Hazırlık Süreci

Öncelikle en önemli detaydan başlayalım. Söz veya nişan tepsimiz nasıl olacak. Kişisel tercihinize kalmakla beraber bu tarzla hazırlanan masalar da genelde ahşap kütüklerin süslenmesiyle hazırlanan tepsiler kullanılıyor.

Ahşap kütükleri kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi  dekoratif ürün satışı yapan yerlerden satın almanızda oldukça kolay. Ahşap kütük süslemesinde başak demetleri, lavanta kullanabilirsiniz. Başak bolluk ve bereketi temsil ettiğinden aynı zamanda ahşap dekorlarla güzel uyum sağladığından favori aksesuarlarımızdan.

Tepsinize lazerle isminizi, tarihleri yazdırarak yeni evinizde kullanabileceğiniz hoş bir aksesuar kazanabilirsiniz. Makas ve yüzüklerin koyulacağı alanın süslemesinde hasır ipler kullanabilirsiniz. Rustik dekoru kullanmaya karar verdiğiniz an hasır iplerle ahbap olmayı unutmayın. Kadeh süslemeleri, mumluklar, makaslar, hediyelik eşyalar hepsinde bolca karşımıza çıkacak zira.

Masa Süslemeleri

Yazının en keyifli kısmına geldik. Nişan tepsisine karar verdiğimize göre diğer detaylarla ilgilenebiliriz. Uzun masa örtülerinin  üzerine bakır, toprak rengi runnerlar kullanabilirsiniz. Masa örtüsü ve runner tonu tamamıyla hayal gücünüzle sınırlı. Ahşapla yakışmayacak renk yok sonuç olarak.

Süsleme detaylarında kadehlerinizi hasır iplerle süsleyip, kozalaklarla masanıza görsellik katabilirsiniz. Tarçın çubuklarıyla süslediğiniz mumlarla masaya farklılık ve uyum katabilirsiniz. Misafirlerinize hediye olarak  çuval kumaşından küçük keseler hazırlayıp lavantalı koku keseleri yapabilir veya satın alabilirsiniz. Nişan tepsinizle uyum ahşap küçük mumluklar hazırlayıp bunları da hediye edebilirsiniz.

Nişan masanızda kullanmayı tercih edebileceğiniz rustik tarzı anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Kim ne derse desin sizin en özel günlerinizden biri olduğunu unutmayın, en güzel dizayn sizin hayallerinize en yakın olandır. Keyifli hazırlıklar, mutlu günler dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir