kış düğünü

Kış Düğünü Rehberi

8 Ocak 2019

Düğün sezonu genellikle bahar aylarında başlayıp sonbaharda bitiyor. Diğer yandan imkanların artması, takvimlerin uymaması ya da tamamen çiftlerin tercihi ile kış aylarında yapılan düğünlerin sayısı artıyor. Kış düğünlerine katılma fırsatı yakalayanlar çok iyi bilirler ki atmosferleri masallardan farksızdır. Kış düğünü yapmak için daha fazla detayla uğraşmanız gerekir fakat gerekli özveri gösterildiğinde ortaya şahane organizasyonlar çıkar.

Mekan Seçimi

Kış düğünü yapmaya karar veren çiftler için en önemli husus mekan seçimidir. Oteller, kapalı düğün salonları, balo salonları, şık restoranların salonları ve kış bahçelerini tercih edebilirsiniz. Kışın düğün mekanı bulmak zor olur yargısını kıracak kadar çok mekan seçeneği sunduğumuza göre içiniz bir nebze rahatlamıştır sevgili gelin adayları. Son yıllarda özellikle masalları aratmayan dekorasyon seçenekleriyle kış bahçeleri çok fazla tercih ediliyor.

Mekan seçiminde atmosferin sizin hayallerinize ne kadar uygun olmasının yanı sıra iyi şekilde ısıtıldığından emin olmanız gerekiyor. Isınma problemi yaşanan bir mekanda misafirlerinizin huzursuz olması düğün gecenizin tadını kaçırabilir. Vestiyer bulunması da  itinayla süslenmiş düğün masanızda birikecek mont, ceket kalabalığından sizleri kurtaracaktır. Uygun alan sağlanabilirse misafirlerinize düğün mekanına girdiklerinde sıcak içecek servisi yaparak hoş bir jeste imza atabilirsiniz.

Kış Düğünü Fotoğraf Çekimi
Kış Düğünü

 Kış Düğünü Detayları

Kış düğünlerinde gelinlik, damatlık seçiminizde biraz daha kalın kumaşlar tercih edebilirsiniz. Damatlık kumaşının kalınlığı modeli fazla etkilemeyecektir, gelinlik konusuna gelince ince bir kumaş tercih etseniz de şık bir şalla sorununuzu çözüp salona yine hayal ettiğiniz şekilde girebilirsiniz. Düğün tarihi olarak ocak ayını seçmenizi tavsiye etmeyiz. Ara karne tatilinde il dışı planları yoğun olduğundan düğününüze katılan  misafir sayısı azalabilir.

Dekorasyonda kışın büyülü atmosferine uyum sağlayan beyaz, bordo, bakır ve dore rengi süslemeler tercih edebilirsiniz. Kış aylarında özellikle karlı havalarda yapılan dış çekimler de kış düğünü yapmanın en büyük avantajı olsa gerek. Gerçek bir masal karakterine dönüşen güzel gelinler ve karlar içinde sizi bekleyen romantik prensler sizin kulağınıza da çok heyecanlı gelmedi mi?

Kış düğünü yapmayı planlayanların avantajlarından biri de sezon dışı sayıldığından davetiyeden, mekan seçimine kadar hepsini daha uygun maliyetle halledebilirsiniz. Kış düğünlerine ait detayları paylaştığımız yazımızın sonuna geldik hepinize keyifli günler dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir