İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları

25 Eylül 2011

Adile Sultanİstanbul’un,bu güzel şehrin en mutlu gününüze tanıklık etmesini istiyorsanız eğer ,şehir size düğün mekanı için bir çok farklı alternatif sunacaktır. İstanbul’un en güzel mekanlarını size sunuyoruz…

 

Adile Sultan Sarayı 

Aşk…. Yüzyılların hasreti, sevinci, acısı, özlemi…
Uğruna herkes bir şeyler yazmış,
Herkes bir şeyler söylemiş…

Biz son sözünüzü paylaşıyoruz…

Adile Sultan Sarayı…

Sarayın 2 kademeden oluşan ve toplam 800 kişinin yemek düzeninde ağırlanabileceği alt ve üst bahçeleri mevcut. En güzel gününüze bütün İstanbul’u şahit edebileceğiniz bu muhteşem manzarada, kokteyl düzenin de bu sayı 1500’e kadar çıkabiliyor…
İstanbul’un gözbebeği olan 1. ve 2. köprüyü aynı anda görebileceğiniz eşsiz bir mekan Cennet Bahçesi’nin ise 100 kişiye kadar yemek düzeninde kapasitesi mevcut. Bu sayı kokteyl düzeninde 200’e kadar çıkabiliyor…
Oval Salon; tarih kadar gerçek, sevgi kadar samimi, rüya gibi bir mekan… Kış düğünlerinin vazgeçilmez mekanı Adile Sultan Sarayı’nın Oval Salonu 500 kişi kapasiteli olup, sarayın 2. katında yer alıyor… Yaklaşık 556 metre kare olan bu mekan, altın varak oymaları, yüksek tavanı ve muhteşem sütunları ile kış düğünleri için siz misafirlerini ağırlamayı bekliyor…

Organizasyonlarınızda sizlere Boğaziçi Borsa Restaurant hizmet veriyor. 1927 yılından bu yana saygınlığından ödün vermeyen Boğaziçi Borsa Restaurantları sayesinde Adile Sultan Sarayı hem gözlerinize, hem de damak tadınıza fazlasıyla hitap edecek…

Ajia

www.ajiahotel.com

Boğaz manzarası eşliğinde, haftanın her günü, kokteyl ve kokteyl prolonge servisi verilebilen A’jia Hotel, düğün ve özel davetlere ev sahipliği yapıyor.

Beltur Köşkleri

www.beltur.com.tr

    * Hidiv Kasrı

       Restarasyonu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir masraftan kaçınılmayan kasırın tüm salonlarında Restorant hizmeti verilebilmektedir. İşletmemiz Hafta içi a’la carte, Pazar günleri, sabahları kahvaltı ve öğlenden itibaren 70 çeşitten oluşan Açık Büfesi ile hizmetinizde. Ayrıca Nişan, Düğün, Toplantı ve tüm grup organizasyonlarınızda 25 kişilik odalardan 400 kişilik salonlarımıza kadar hizmet sunmaktayız. Yaz aylarında 1100 kişilik davet düzeni, kış aylarında ise iç mekan toplam 400 kişi kapasitesi ile misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Düğün, nişan, sünnet töreni, bayii toplantıları, iftar davetleri, brunch, seminer organizasyonu için sizlere ev sahipliği yapıyor.

    * Malta Köşkü

      Beşiktaş – Ortaköy Caddesi üzerinde Yıldız Parkı’ na girildiğinde solda yer alan bu köşk. Sultan Abdülaziz tarafından saray bahçesi dekoru olarak Sarkiş Balvan ve kardeşlerine vaptırılmıştır. Köşkün önünde Yıldız Parkı’nın iki büvük havuzundan biri bulunmaktadır.

      İç mekân kapasitesi alt kat 90 kişi
Üst kat sol oda 25 kişi toplantı ve yemek düzeni
Üst kat toplam kapasite 70 kişi

    * Sarı Köşk

       İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesiyle baştan başa büyük bir titizlikle restore edilen köşk, diğer bütün Beltur tesisleri gibi harika bahçesi ve çok büyük havuzuyla, kartpostallarda görülebilecek bir yer.

    * Beyaz Köşk

       Sarı Köşk ile aynı koruda bulunan Beyaz Köşk Emirgan Korusunun güzide köşklerindendir.


* Pembe Köşk

       İşletme Nişan, Düğün, Toplantı ve organizasyonlarınızda hizmet sunabilmektedir. Yaz Aylarında 350 kişiye kadar gruplarınızda ve 300 kişiye kadar kokteyllerinizde hizmet sunabilen köşkümüz, kış aylarında 100 kişilik grup ve kokteyl imkanına sahip.

    * Çadır Köşk

      Yıldız Parkı içindeki iki tarihi köşkten biridir. O tarihlerde Çırağan Sarayı’na ait olan koruda,1871 yılında “Sedir Köşkü” olarak inşa edilmiştir. Beşiktaş – Ortaköy Caddesi üzerinde Yıldız Parkı’ na girildiğinde solda yer alan bu köşk. Sultan Abdülaziz tarafından saray bahçesi dekoru olarak Sarkiş Balvan ve kardeşlerine vaptırılmıştır. Köşkün önünde Yıldız Parkı’nın iki büvük havuzundan biri bulunmaktadır.

     * Küçük Çamlıca Köşkü

       Kartal’dan başlayan manzarası, Kadıköy, Eminönü, Üsküdar ve Beşiktaş’ı içine almakta. Ayrıca yine, Çamlıca Korusu içinde yer alan, Su Köşkü’de, yaz aylarında, havuzu, şelalesi ve kafeterya menüsü ile hizmetinizde. İşletme Nişan, Düğün, Toplantı ve organizasyonlarınızda hizmet sunabilmektedir.. Yaz Aylarında dış mekan düğünleriyle 650 kişiye kadar hizmet verebilmekte , kış aylarında ise 100-120 kişi kapasiteli iç mekanlarımız hizmetinizdedir.

    * Paşalimanı Kafe

      İstanbul’un en güzel korularını halkımızın hizmetine açan Beltur, artık Boğaz’ı da İstanbullular’la buluşturuyor.

    * Feshane

      Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi, İstanbul’da yapacağınız tüm başarılı ve unutulmaz organizasyonlarınız için gerekli her türlü olanağa sahiptir. Feshane, İstanbul Haliç kıyısında uluslararası her türlü fuar, organizasyon, toplantı, seminer, konser, gala, davet, sergi ve kültür etkinlileri yapılabilen bir mekandır. Feshane, yeşil alanlarla desteklenmiş tarihi yapısıyla Haliç’e ayrı bir renk katmaktadır. Feshane’nin Haliç’e açılan kendine özel bir İskelesi de bulunmaktadır. Feshane 56.000 metrekare alan üzerine kuruludur. Feshane artık BELTUR kalite ve güvencesiyle İstanbullulara hizmet vermektedir.

    * Kırkahvesi

       Beşiktaş – Ortaköy Caddesi üzerinde Yıldız Parkı’ na girildiğinde solda yer alan bu köşk. Sultan Abdülaziz tarafından saray bahçesi dekoru olarak Sarkiş Balvan ve kardeşlerine vaptırılmıştır. Köşkün önünde Yıldız Parkı’nın iki büvük havuzundan biri bulunmaktadır.

    * Bosphorus Garden

      Emirgan Korusu içindeki en güzel kır mekanında, şirket piknikleri, brunchlar, test drive ve kır düğünlerinize en ideal hizmet için sizleri Bosphorus Garden’a davet ediyoruz. Bosphours Garden set mönü 300 kişi, açık büfe ve barbekü hizmeti de verilmektedir.

    * Tarihi Moda İskelesi

       Moda iskelesi de Haydarpaşa iskelesi gibi dönemin ünlü mimarlarından Vedat Bey’in eseridir. 1916-1917 yıllarında inşası sona eren iskeleye orta yerinde sağa doğru bir dirsek yapan taş bir yoldan geçerek varılır. Zarif Kütahya çinileriyle süslü olan iskele 1937 yılındaki çok şiddetli bir lodos fırtınasında ciddi hasar görünce, üst katı yıktırılarak ortadan kaldırıldı. 2000 yılında TDİ ile Türkiye Deniz Ticaret Odası Başkanlığı’nın ortaklaşa çalışarak restore ettirdiği Tarihi Moda İskelesi, 1 Temmuz 2001 yılında Kabotaj Bayramı günü yeniden hizmete açıldı.
Bu özel mekân bugün Beltur tarafından restoran ve kafetarya olarak İstanbullulara hizmet vermektedir. Düğün davetlerinizde deniz esintisi eşliğinde bir lezzet şöleni! Bırakın kendinizi Marmara’nın sularına ve damağınızdaki tadın keyfini çıkarın.

    * Su Köşkü

      Küçük Çamlıca korusu içerisinde yer alan köşkümüz 2007 yılında yapılan tadilat sonrasında 2008 yılında kafeterya hizmeti verilecek şekilde hizmete açılmıştır. Yine aynı yıl küçük çamlıca köşklerinin tadilata girmesiyle Restoran t menüsü seçeneklerini de mutfağına ilave eden köşkümüz iç mekanda 80, dış mekanda ise 250 kişiye hizmet verebilmektedir.

    * Miniatürk

      Haliç kıyısında bulunan dünyanın en geniş maket alanına sahip olan Miniatürk Kültür A.Ş. tarafından işletilmektedir. Miniatürk parkında yer alan Beltur A.Ş. restoran ve cafe, davetlerinize ev sahipliği yapmaktadır. Yaz davetlerinde dış mekan ziyafet düzeninde 500, kış aylarında iç mekan ziyafet düzeninde 300 kişi kapasiteli Beltur A.Ş. restoran düğün, nişan, sünnet, barbekü, şirket toplantıları, kahvaltı organizasyonlarınıza ev sahipliğinin yanı sıra açık hava müzesini ziyaret eden öğrenci grupları, yerli ve yabancı turistlere de hizmet vermektedir.

Binbirdirek Sarnıcı

www.binbirdirek.com

Tarihi Binbirdirek Sarnıcı’ın büyülü atmosferi davetleriniz için özel alternatifler oluşturuyor.Oturma düzeninde 1500 kişi,kokteyl düzeninde 3000 kişi kapasitesine sahip.

Bosphorus Palace

www.bosphoruspalace.com

Çırağan Palace Kempinski

http://www.kempinski.com

Ruh eşinizinle yaşamınızı birleştireceğiniz o mutlu günü Türkiye’nin tek Saray Oteli Çırağan Palace Kempinski’de unutulmaz bir kutlamaya dönüştürün! Masa düzeninden çiçeklere, ışıktan müziğe, ana yemekten düğün pastasına her detayın ince elenip sık dokunduğu, size özel çözümlerle sunulduğu kusursuz bir düğünün ardından gelin ve damadı enfes Boğaz manzaralı bir Saray süitinde konaklama bekliyor. Hayalinizdeki düğünü –diler tropik bir ada dekorasyonunda havai fişekler eşliğinde, diler Boğaz’a karşı muhteşem terasta eski zaman prens ve prensesleri gibi Saray’ın merdivenlerden inerek- yaşamak için Çırağan’ın tecrübeli düğün planlama uzmanlarını arayın, rüyalarınız gerçekleşsin!

Esma Sultan Yalısı

www.themarmarahotels.com

Esma Sultan Yalısı yıl boyunca bahçesindeki 1000 kişilik yemek ve 3000 kişilik resepsiyon alanında, iç mekanda 336 kişilik yemek ve 600 kişilik resepsiyon alanında ve giriş katında 186 kişilik yemek ve 300 kişilik resepsiyon alanında konuklarını ağırlamaktadır.

Feriye

www.feriye.com

Yazlık ve kışlık iki ayrı mekanda A La Carte Restaurant olarak hizmet veren Feriye Lokantası, yaz aylarında yemekte 400 kişiye, kokteylde 1000 kişiye; kış aylarında yemekte 80 kişiye, kokteylde 120 kişiye hizmet verecek kapasitededir.

Fuatpaşa Yalısı

 

www.fuatpasa.com.tr

Düğününüze  Misafir Gibi  Gelmeye Ne Dersiniz?

Galata Kulesi

www.galatatower.net

 

Kariye Otel

www.kariyeotel.com

Farklı dokusu ve konumu itibariyle özel ve kaliteli hizmet veren, İstanbul’un merkezinde ancak tamamen şehir gürültüsü ve stresinden uzak keşfedilmeye değer tarihi dokusuyla otantik bir atmosferi soluyabileceğiniz yegane yerlerden biri olma özelliğine sahip mekanımızda
unutulmayacak bir imza atmak istermisiniz? Düğün, Nişan, Kokteyl organizasyonlarınız için Asitane Restoranımız Size özel kaliteli bir hizmet
vermektedir.

Kız Kulesi

www.kizkulesi.com.tr

O gece Kızkulesi yalnızca sizin!Özel davet ve organizasyonlarınızda Kızkulesi’ni kapatarak, dünya mutfağının seçme lezzetleri arasından yapacağınız tercihlerle oluşturduğunuz davet menünüz eşliğinde, 236 kişiye kadar olan misafirlerinizi bu eşsiz mekanda ağırlayabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında gerçekleştireceğiniz davet ve organizasyonlarınızı, Kızkulesi’nin etrafı Boğaz manzarasıyla çevrili, 279 kişi kapasiteli muhteşem terasına taşıyabilirsiniz.İki kıtanın kucaklaştığı yerde, üzerinde bulunduğu küçük adacıktan, binlerce yıl boyunca İstanbul’u seyreden Kızkulesi, sayısız aşk hikayesine tanıklık etti. Dünyada eşi benzeri olmayan konumuyla İstanbul’un simgesi haline gelen Kule, aşk efsaneleriyle de romantizmin sembolü haline geldi. Yüzyıllar boyunca sevgililerin, manzarasına karşı, birbirlerine söyledikleri “evet” cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan, hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünlerinize de ev sahipliği yapıyor.

Pierre Loti Tesisleri

www.pierrelotitepesi.com

Özel günlere ve davetlerinize de ev sahipliği yapan Pierre Loti Turistik Tesisleri;açık alanda;  min. 100 kişi, max. 400 kişiye,Toplu alanda; 300 kişiye,dağınık alanda; 500 kişiye kadar olan kapasitesiyle, size özel menüleri ve eğitimli kadrosuyla hizmetinizdedir.

Sait Halim Paşa Yalısı

www.saithalimpasa.com

İstanbul’un incisi Boğaziçi manzarası eşliğinde, tarihsel mimarisi ile geçmişi yansıtan yalımızda hayalinizdeki Düğün, Davet ve Organizasyonlar için yaz kış hizmetinizdeyiz

 

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir