İdil Fırat Kına Gecesi

İdil Fırat’ın Kına Gecesi

23 Ocak 2019

Bugün sizlerle yakın geçmişe doğru küçük bir yolculuk yapacağız. İdil Fırat’ın çok konuşulan, hakkında çok yorum yapılan kına gecesinden bahsedeceğiz. Öncelikle bu kına gecesinin neden bu kadar yorumlandığı konusunu netleştirelim. Ünlüler camiasında yapılan kına geceleri daha çok bekarlığa veda konseptine sahip organizasyonlar oluyor. Geleneksel kına yakma ritüeli uygulansa dahi modern gelenekler daha ağırlıkta oluyor. İdil Fırat yaygın olanın tam aksi bir yol izledi epey geleneksel, hatta saray usulü bir kına gecesi düzenledi. İsterseniz hep birlikte çok konuşulan kına gecesinin detaylarını inceleyelim.

Kına Gecesine Tefourla Girdi

Kına gecesinin en çok konuşulan yönü İdil Fırat’ın kına gecesine yaptığı olaylı giriş oldu. Murat Yıldırım’ın düğününde eşi Imena Albazi benzer bir polemiğe konu olmuş ülkesine ait bir gelenek olduğu açıklanmasında bulunmuştu. Tefour tahta benzeyen 4 kişinin taşıdığı bir tahta platform. İdil Fırat kına gecesinin yapıldığı salona bu şekilde 4 kişi tarafından taşınarak girdi. Eleştirenler, destekleyenler derken gündemi epey uzun bir süre işgal etti. Herkesin kınası, düğünü kendi hayale ettiği şekilde yaşamalı ve yapmalı her şeyi değil mi ama?

Modern hayata çok uygun bir gelenek olmasa da İdil Fırat çok neşeli görünüyordu önemli olanda bu. Açık tonlarda şık bir giysiyle başladığı kına gecesine geleneksel motiflere sahip bir kaftanla devam etti Fırat. Kına gecesinin müzikleri,  konsepti tamamıyla gelenekseldi. Kına gecesine ünlü isimlerin yakın dostları da katıldı.  Bol oynamalı, bol neşeli bir geceden kareler yansıdı sık sık sosyal medyaya .  Yeni evli çifte mutluluklar diliyor, sizlerin kına gecelerinin de hayaliniz dekine benzer geçmesini diliyoruz. Sevgiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir