“Hem Modern Olsun Hem Aşiret Geleneğine Uysun”

15 Aralık 2008

 Son Yıllarda Sayıları Hızla Artan Düğün Organizasyon Şirketleri “olmaz Diye Bir Şey Olmaz” Diyor!”   Vakit nakittir” diyenler artık detaylarla uğraşmak istemiyor ve düğün organizasyonu işini de profesyonellere bırakıyor.

Tabii bolca parayı gözden çıkararak! Son beş yıl içinde Türkiye’de giderek büyüyen düğün sektöründe 2 bin 500 şirket var. “Hem modern olsun, hem de geleneklerimize uysun” diyen aşiretler de, “Nikâhımız denizin ortasında bir duba üstünde kıyılsın, bu sırada uçaklar davetlilerin üzerine konfeti yağdırsın” diyen “marjinal” çiftler de düğün organizasyonu şirketlerinin kapısını çalıyor. Sektörün önde gelen iki şirketi Düğün Davet Hazırlıkları Merkezi ve PM Organizasyon yetkilileri sorularımızı yanıtladı.

Modern zaman insanı ayrıntılarla boğuşmak istemiyor! Günlük hayatla ilgili her detayı “bir bilen”e teslim etmek; tıpkı bir dönemin reklam sloganında olduğu gibi “Saç kremine ayrı şampuana ayrı zaman mı? Yıkıyorum çıkıyorum” kolaycılığı ve konforu tercih ediliyor artık! “Acele işe şeytan karıştığına” inanan Doğu toplumları da artık “vakit nakittir” diyen Batı’nın raconuna uyuyor, vakit kazanmak için nakit yatırıyor! İşte, doğumla ölüm yolculuğu arasında insanları biraraya getiren orta nokta ritüeli düğün de Türkiye’de uzunca bir süredir “bir bilen”e teslim ediliyor! 2005 itibarıyla hız kazanan “düğün organizasyonu” trendi bugün artık dönüşü olmayan bir noktada. Bu tarih önemli, zira kendi düğününü kendi tasarlamak ve düzenlemek istemeyenlerin sayısı yüzde 70 oranında arttı Türkiye’de 2005’ten sonraBugün ülke genelinde 2 bin 500 düğün organizasyon şirketi var. Gelinle damadın ne giyeceğine, nasıl yürüyeceğine, nasıl dans edeceğine, düğün mekânına, çalınacak müziklere hatta balayına nereye gitmesi gerektiğine bile karar veriyor bu şirketler.

Düğün Davet Hazırlıkları Merkezi İzmir’de kurulmuş. Ama İstanbul, Ankara, Adana, Eskişehir, Muğla, Denizli, Balıkesir, Antalya, Trabzon ve Gaziantep’te temsilcilikleri var. Şirket yöneticisi Birol Gören dört yıl önce kurmuş Düğün Davet Hazırlıkları Merkezi’ni. Hayatın her alanında insanların artık ayrıntılara vakit ayırmak istemediğini fark etmek çıkış noktası olmuş Gören için: “İnsanların ayrıntılarla uğraşacak boş zaman bulmaları zorlaştı. Bu yüzden düğünlerin kusursuz bir organizasyonla gerçekleşmesi için tüm ayrıntıları uzman ellere bırakıyorlar. Farklı konseptlerde düğünler istiyorlar. Kır düğünleri, havuz başı, deniz, plaj ve iskele düğünleri revaçta.”

(aktüel)

İlgili Kategoriler:

Düğün Mekanı 

Düğün Mekanı Resimleri

Düğün Pastası

Düğün Yemeği

Animasyon Hizmetleri ve Palyaço Servisi

Anı Kürsüsü ve Anı Defteri

Sesli,Işıklı Gösteriler

Ses Sistemi,Işık,DJ

Düğün Davetinin Önemli Noktaları

 

Etiketler: Düğün yeri, düğün mekanı, düğün salonu, balo salonu, otel,kır düğünü,teknede düğün, sarayda düğün,koruda düğün,nikah töreni, kokteyl, nikah organizasyonu, düğün organizasyonu,organizasyon şirketleri.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir