Mükemmel Düğün Albümü Nasıl Olur?
Mükemmel Bir Düğün Albümü Nasıl Olur?Fotoğrafçınıza çekilmesi gereken fotoğrafların uzun bir listesini vermek istemeyebilirsiniz. Ancak her çiftin albümünde olması gereken belli fotoğraflar da olduğunu unutmayın…


1 Gelin makyajı yapılırken
Günümüzde gelinlerin çoğu sadece düğüne ait aile ve arkadaşlarının pozlarından oluşanları değil, o büyük güne ait her detayın yer aldığı fotoğrafları olmasını tercih ediyor. Bu yüzden hazırlık aşamasındaki samimi ve doğal fotoğraflar mutlaka albümünüzde bulunmalı. Saçınız ve makyajınız yapılırken bir fotoğrafçının etrafınızda olması sizi rahatsız ediyorsa, önceden belli bir saat için anlaşabilir ve kısa bir süre siz tekrardan rujunuzu sürerken fotoğrafların çekilmesini isteyebilirsiniz.

2 Mekana giriş yaparken
Her zaman yakalanamayan düğün anlarından biri de gelinle damadın tam mekana adım attıkları sahnedir. Siz ve damat içinse o ilk adım düğünün en stres dolu anıdır. Bütün gözler üzerinizdedir. Bu büyüleyici anın yakalandığı bir fotoğraf güzel ve samimi olmasının ötesinde onu armağan edeceğiniz kişiye de nefis bir anı olarak kalır.

3 Karı koca ilan edilirken
Geleneksel olarak düğün albümünüzde bulunması gereken birçok fotoğraf vardır. Ancak en önemlilerinden bir tanesi karı koca ilan edildiğiniz anda hem sizin hem de davetlilerin çekildiği fotoğraflardır. Alkışlayanlar, gülümseyenler ve ağlayanların o anki halleri size nefis bir anı olarak kalır.

4 Konfeti zamanı
Geleneksel bir düğün albümünün olmazsa olmazları arasında yer alan bir diğer poz ise konfetilerin atıldığı andır. Nikah kıyıldıktan sonra başka bir mekana geçecekseniz, oranın çıkışında en yakın arkadaşlarınızdan davetlileri organize etmelerini isteyebilir ve siz çıktığınız anda üçe kadar sayıp hepsi aynı anda konfetileri havaya atabilirler. Bu sırada da fotoğrafçı en güzel karelerinizi yakalar.

5 Arkadaşlar ve aile
Büyük günün en önemli ve albümünüzde mutlaka bulunması gereken fotoğraflarından biri de arkadaşlarınız ve ailenizle bir arada çekilen grup fotoğraflarıdır. Fotoğrafçınızı mutlaka fotoğraf çekimi ve ne gibi kareler istediğiniz konusunda uyarmanız gerekir. Ayrıca fotoğrafçınıza mutlaka fotoğrafları çekilmesi gereken kişilerin isimlerini ve oturma planını verebilirsiniz.

6 Samimi anlar
Birçok çift hayatlarının bu en özel gününde baş başa daha fazla zaman geçirebilmeyi ister. Ancak bunun için zaman ayırmakta zorlanırlar. Bu yüzden en azından yarım saatinizi en özel fotoğraflarınızın çekilebilmesi için ayırmaya özen gösterin. Sizin için özel anlamı olan bir yer seçin ve orada fotoğraflarınızın çekilmesi için fotoğrafçınızla anlaşın.

7 Bütün detaylar
Çiçekleri, pastayı ve davetiyeleri ayarlamak için aylarınızı harcadınız, şimdi sıra bunları görücüye çıkarmakta. Fotoğrafçınıza büyük günde nelerin önemli olduğunu anlatın. Bu fotoğraflar düğün pastası, ayakkabılarınız ya da davetliler için özel olarak elinizde hazırladığınız küçük hediyeler gibi düğüne dair her türlü detayı içerebilir.

8 Kızlar ve erkekler
Bu büyük günde gelinin en yakın kız arkadaşlarıyla ve damadın da en yakın erkek arkadaşlarıyla grup olarak çektirdiği fotoğraflar büyük önem taşır. Bu fotoğraflar için Rezervuar Köpekleri’ndeki gibi bütün arkadaşlarınızın güneş gözlüğü takması, ellerine purolarını alması ya da şampanyalarını havaya kaldırması gibi esprili düzenlemeler de yapabilirsiniz.

9 İlk dans
İlk dansta yüzlerce gözün sizin ve eşinizin üzerinizde olması gözünüzü korkutabilir, fakat bu durum fotoğrafçının harika ve romantik bir anı yakalamasına engel değildir. Özelliklede düğünden önce birkaç dans dersi aldıysanız, endişelenmeniz için hiçbir nedeniniz yok.

10 Geleneksel anlar
Geleneksel bir düğün hazırladıysanız, pastanın kesilmesi ya da gelin buketinin atılması gibi anların fotoğrafçı tarafından ölümsüzleştirildiğine emin olun. Bu anları asla unutmamanız için fotoğraflarınız olması şart. Bu yüzden yakın bir arkadaşınızdan fotoğrafçıyı yönlendirmesini ve bunun gibi özel anların hiçbirinin kaçırılmamasını sağlayabilirsiniz.

 

İlgili kategoriler:

İyi Poz Nasıl Verilir?

Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün Fotoğrafları da Değişti 

Düğün Fotoğrafçılığı Üstüne Bir Söyleşi 

Nişan Fotoğraf ve Video Kamera Çekimi

 

Yorum Yazın - (1 yorum var)
İsim
E-Mail
Yorum

Güvenlik kodu:* Code
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
   Yorumlar (1)
1. Yazan Demet Argun, 12-01-2011 06:00
Ben bir fotoğrafçıyım ve düğünleri de fotoğraflıyorum. Fikrimce mükemmel bir düğün albümü olabilmesi için sadece yukarıda bahsedilen zamanların fotoğraflarını içeren bir albüm olması yeterli değil.Bahsedilen zamanların fotoğraflarının doğal, farklı bakış açılarına sahip ve ortamdaki şartların en iyi değerlendirilerek çekildiği fotoğraflar olması mükemmelliyeti oluşturuyor.Bunu sağlayabilen temel iki nokta ise fotoğrafçınız ile kurduğunuz iletişimin gücü ve fotoğrafçınızın yeteneği. Evlenecek çiftlere önerim, böyle önemli bir günü fotoğraflayacak kişi seçimini yaparken mutlaka yüz yüze görüşmeleri. 
 
İlgilenenler için web sitem: www.demetargun.com
 
Yandex.Metrica