Ankara'da Açık Havada Gerçekleştirilebilecek Düğün Mekanları

Ankara'da Açık Havada Gerçekleştirilebilecek Düğün MekanlarıYaz mevsimiyle birlikte düğün törenleri hızla artmakta; mevcut mekanların yetmemesi, ihtiyaçlara cevap verememesi, farklı bir organizasyon arayışı, farklı bir mekan tercihi ve yaz mevsiminin güzelliklerinden yararlanmak istenmesi açık hava düğünlerini cazip kılmaktadır. Burada sizler için Ankara'da açık havada gerçekleştirebileceğiniz düğün mekanlarına değineceğiz.

Odtü Mezunlar Derneği Havuzbaşında yapılması planlanan bir düğün odtü mezununa herşey dahil 200 kişi için yaklaşık 15.000 ytl'ye mal olurken en büyük avantajı havuzbaşı olması ve kent içerisindeki konumu.(limitli içkili)

Club Mirador en güzel mekanlardan bir tanesi.Tek dezavantajı İncek'te bulunması. Havuzbaşında mogan gölüne yukarıdan bakan güzel peyzajı ile çok şık bir mekan. 200 kişilik bir düğün için herşey dahil 10.000 ytl'yi gözden çıkartmak gerekiyor. ( limitli içkili)

Ankara Tenis Kulübü raket restaurant ise daha makul fiyatları ve 19 Mayıs spor kompleksi içerisindeki konumu ağaçların altında güzel bir mekan sunuyor. Tek dezavantajı 1 Nisan 2008 tarihi itibariyle tüm spor klüplerinin sosyal tesislerinde alkolün yasaklanması nedeniyle düğünü alkollü yapmak isteyenler için alternatif olmaktan çıkması. Kişi başı 30 ile 40 ytl arasında değişiyor fiyatları. Diğer tüm hizmetler bunun üzerine eklenecektir. Benzeri bir fiyat uygulaması Eskrim Klübünün Lokalinde de geçerliymiş.(Atlı spor klübü vb. mekanlar da bu genelgeye tabi olduklarından onlarda detaylı olarak ele alınmamıştır)

DSİ lokali ve misafirhanesi Ankara'da "kır düğünü" konseptine uygun bir mekan olduğu rivayet olunur.Hem misafirhanesinde şehir dışından gelen konukların ağırlanması hem de doğal bahçesinde gerçekleştirilen organizasyonlar için uygun.

İller Bankası Sosyal Tesisleri Macunköy'de yer almakta olup en çok övülen şık bir mekan imiş. Havuzbaşı düğünleri için tüm zamanları şimdiden doldurulmuş.
Gazi Üniversitesi Sosyal Tesisleri Gölbaşı'nda yer alan bahçesi yeniden düzenlenmiş ve kır düğünü için kiraya verilebiliyor.

Patalya Gölbaşı Otel havuz başı'nda gerçekleştirilecek bir düğün organizasyonu için ortalama 24 euro fiyat veriyorlar kişi başı. Bu hizmete balayı dairesi dahil ancak pasta video çekimi vb dahil değil. Oldukça şık bu mekanın tek sorunu göl kenarında olması nedeniyle "sinek" olabilir ki bu da yeri geldiğinde ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkabilmektedir.

TSYD Lokali bu alkol yasağından nasibini almamış. Kent merkezinde 19 mayıs spor kompleksi içinde yeşillikler içerisinde bir mekan. Peyzajı ilk bakışta kalabalık gelmiş olsa da bahçesi kamelyalarla vs dekore edilmiş hatta ankara keçisi bile var. Bahçenin kapasitesi 500 kişilik... 250 kişilik bir düğünün ortalama bedeli herşey dahil 7000-8000 ytl arasında değişiyor seçilen menüye göre.

 

(ozgedenozgece.blogspot.com)
 

İlgili Kategoriler:

Düğün Mekanı 

Düğün Mekanı Resimleri

Düğün Pastası

Düğün Yemeği

Animasyon Hizmetleri ve Palyaço Servisi

Anı Kürsüsü ve Anı Defteri

Sesli,Işıklı Gösteriler

Ses Sistemi,Işık,DJ

Düğün Davetinin Önemli Noktaları

 

Etiketler: Ankara düğün mekanı, Ankara düğün mekanları, Ankara organizasyon, Ankara düğün,Düğün yeri, düğün mekanı, düğün salonu, balo salonu, otel,kır düğünü,teknede düğün, sarayda düğün,koruda düğün,nikah töreni, kokteyl, nikah organizasyonu, düğün organizasyonu,organizasyon şirketleri.

    Yorumlar (44)
41. Yazan hüseyin kökten, 01-10-2012 23:28
Sevgili gelin ve damat adayları; lütfen, AVENUE\'nun web sayfasındaki alımlı resimlere ve yeri görmeye gittiğinizde sizlere söylenen sözlere fazla önem vermeyin. Verilen taafütler sizi ve özellikle müsafirlerinizi memnun etmiyecektir. Yapacağınız ödemenin karşılığını alamayacaksınız. Niçin; 70 müsafirinize bir garson hizmet verecek (nasıl verecekse), müsafirleriniz masalarına oturmuşken masa süslemesine ve servis açılmasına devam edecekler (niçin bu saatte yapıyosunuz sorusuna erken gelmeseydiniz diye yanıt alacaklar), düğün başlagıç saatinden1,5 saat sonra içeçek, 2,5 saat sonra ana yemek servisi yapılacak, en önemlisi pilavlı bir menü istediyseniz pilav bıçağı isteyin çünkü çatalla yemeniz mümkün olmayacak, bayan müsafirlerinize topuklu ayakkabı yerine terlik giymelerini önermeyi unutmayın, çünkü havuz taşırma plastikleri kapatlmadığı ve ahşap platform kaplanmadığı için bütün bayanlar ya ayakkabı topuklarını kıracak yada ayaklarını, havuzda nikah isteyenler yüzme yeleklerini yanlarında bulundursun yada can kurtaran talep etsin çünkü 7 yada 8 kişi orada olusa yüzmeniz gerekebilir. Kısaca bu mekanı gördükten sonra farklı altarnatifleri değerlendirmelerini öneriyorum. Biz üzüldük sizlerin üzülmesini istemediğim için paylaşmak istedim. Mutluluklar dilerim.
42. Yazan başak, 01-12-2012 20:39
arkadaşlar düğününü şehri sima da yapmış olan birisi yorumlarını görüşlerini yazabilir mi
43. Yazan ahmet, 17-09-2014 11:17
ankarada kır düğünü,özel göl,özel yat ve gelin damat yat gezisinden sonra sahneye dansa geliyor. rüya değil gerçek işte o yer SAKLI GÖL. kesinlikle 10 numara 5 yıldız herşeyiyle
44. Yazan Merve, 08-01-2016 17:56
Club Bonjour havuzbaşı ve kırdüğünü konseptıyle çok güzel bir mekan.Gölbaşında bulunmakta yeri ve fiyatlarıda çok uygun kişi başı 45tl ve 80tl arası değişmekte.Ben kendi düğünümü orda yaptım ve bayıldım hizmetlerine .Ordaki insanlar sizin dügününüz için herşeylerini veriyolar ve çok güler yüzlüler .Orası bambaşka bi dünya sanki.

Yorum Yazın - (44 yorum var)
İsim
E-Mail
Yorum

Güvenlik kodu:* Code
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. 

Son Yazılar