Gelinlik Seçimi

30 Nisan 2008

Gelinlik Seçimi YaparkenEvlenme hazırlığına başlamış olan gelin adayları için en zor konulardan birisi gelinlik seçimidir. Gelin adayları gelinlik için karar vermeden önce ne tür  bir gelinlik seçeceklerini düşünmelidirler. Gelinlik seçimi için ilk ve en önemli kriter sosyal yaşam tarzıdır. Tesettür bir gelinlik türüne veya transparan bir gelinlik türüne bu aşamada karar verilir.

Bundan sonra gelen kriter ise vücut yapınızdır.

Vücut yapınız kilolu ise kilolarınızı daha az gösterecek bir gelinlik türü seçmeye özen göstermelisiniz.  Tek parçalı ve robodan şifonlar kilolarınızı saklamakta yardımcı olabilir. Sırtınızın güzelliğine inanıyorsanız sırt dekoltesi ile dikkatleri başka yöne çekebilirsiniz.

Eğer ortalamanın altında bir zayıf bir vücudunuz var ise sizi daha dolgun gösterecek bir gelinlik seçmeniz daha doğru olacaktır.

 Omuzlarınız kalçalarınızdan daha dar ise vatkalı gelinlik modelleri tercih edebilirsiziniz. Böylece aradaki farkı görünüm olarak azaltabilirsiniz. İnce kumaşlı gelinlik modelleri yerine daha kalın kumaşlı modelleri seçmekte size yardımcı olacaktır.

Omuzlarınız kalçalarınızdan daha geniş ise  üstü düz ve uzun kesimli modelleri tercih etmelisiniz. 


İlgili Kategoriler:

2009 Gelinlik Modelleri

Vintage Gelinlik Modası 

Pronovias’ın 2009 Yılı İçin Tasarladığı Gelinlik Modelleri 

Eden Bridals 2009 Gelinlik Modelleri 

Oscar de la Renta Gelinlik Koleksiyonu 

Cemil İpekçi Gelinlik Modelleri 

Tesettürlü Gelinlik

Gözde Gelinlik Modelleri

Beden Yapınıza Göre Gelinlik Seçiminin Püf Noktaları

Gelinlik Seçerken Dikkat Edeceğiniz Bazı Noktalar

Gelinlik Tarihi

Gelinlik Kumaşları

Tesettürlü Gelinlik

Gelinlik Modelleri

Kısa Gelinlikler

 

Etiketler: Gelinlik seçimi, gelinlik seçerken, hangi gelinlik, gelinlik modeli seçerken, gelinlik kumaşı, gelinlik fiyatları, nasıl gelinlik almalı, gelinlik seçemiyorum, bana göre gelinlik, gelinlik alırken nelere dikkat etmeli, transparan gelinlik, tesettürlü gelinlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir