stres azaltma

Gelinlere Özel Stres Azaltma Tüyoları

28 Aralık 2018

Düğünler din, dil, ırk fark etmeden hepimiz için en önemli günlerden biri. Bu özel günün baş rolünde ise siz güzel gelinlerimiz varsınız.  Bu rol güzel ve büyülü olduğu kadar da zorlayıcı ve stresli. İlgilenilmesi gereken küçük detaylar ve alınması gereken ciddi kararlar arasında boğulmamak mümkün değil. Bu güzel olduğu kadar zorlu yolda sizlere bir kaç tavsiyemiz olacak.

Sorumlulukları Paylaşın

Tüm detayların mükemmel olmasını arzulamanız çok normal. Özellikle titiz ve mükemmeliyetçi gelin adayları için süreç epey yıpratıcı olabiliyor. Gelinlik provaları, davetiye seçimi, ev hazırlıkları ve sayamayacağımız kadar çok detay var. Hazırlık sürecini en başarılı ve en stressiz şekilde atlatmak için görev paylaşımı yapmalısınız. Eş adayınız ve ailelerinizle iyi bir ekip çalışması yürütebilirseniz çok keyifli bir süreç sizi bekliyor demektir.

Ailelerin tecrübelerinden yola çıkarak nihai kararı siz vermelisiniz. Bu sizin düğününüz olacak unutmayın ailelerinizin değil. Karar verdikten sonra ki aşamada sorumlulukları bölüştürerek içinizin rahat etmesi açısından takibini siz sağlayarak kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Örneğin davetiye modeline ve adedine karar verip en uygun baskı atölyesini bulmak için bir yakınınıza rica da bulunabilirsiniz.

Eş adayınızla sorumlulukları paylaşmak konusunda kararlı olmalısınız. Birlikte oluşturacağınız geleceğin her adımında beraber karar vermeli, ikinizin de zevkini yansıtan seçimler yapmalısınız.

 Kendinize Zaman Ayırmayı Unutmayın

Kendinize ve ilişkinize zaman ayırmaya özen göstermelisiniz. Düğün, ev eşyası, nişan masası seçimlerinden çok daha önemli öncelikleriniz olduğunu kendinize sık sık hatırlatın. Rutin hayatınızda yapmaktan hoşlandığınız aktivitelere devam edin, arada süreçten uzaklaşarak kendinizi dinlendirin.

Resmi en net haliyle görmek için bazen iyice geriye çekilmeniz gerekir. İlişkinizde keyif almaktan hoşlandığınız etkinliklere zaman ayırın. Siz nişanlı, sözlü veya evli etiketlerinin özünde en temelinde sevgilisiniz. Sevgilinizle olmanın keyfini çıkarın düğün haricinde de ortak planlarınız, sohbetleriniz olsun ki süreç sizin için sıkıcı hale gelmesin.

Yazımızın sonuna yaklaşıyorken kısacası en önemli olanın sizin mutlu ve iyi hissetmeniz olduğunu unutmayın. Her geleneği uygulamak, her şeyi varsayılan kalıplarda yapmak zorunda değilsiniz. Süreçte yaşamanız muhtemel en büyük kriz dahi olgunlukla karşılamayı başarırsanız sonrasında aklınızda tatlı bir hatıra olarak kalacaktır. Mutlu günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir