Gelin İç Giyim

30 Ağustos 2008

İç çamaşır giymiş gelinEvlenecek olan gelin adayları için son derece önemli olan gelinlik ve aksesuarlarının seçimi evlilik hazırlıkların da büyük önem arz ediyor.
Gelin adaylarının bir çoğu hazırlıklarını yaparken iç çamaşırlarına özel bir önem verir.Bu özel gecede büyüleyici görünmeyi hangi gelin istemez ki.

Evlenirken nasıl bir iç çamaşırı giyeceğinize karar verebilmek için öncelikle gelinliğinizin modelini seçmiş olmalısınız. Seçtiğiniz gelinlik eğer sırtsız ve askısız straplez türü ise kullanacağımız iç çamaşırı modeli farklı, kapalı bir model ise kullanacağımız iç çamaşırı modeli farklı olacaktır .

İç çamaşırı mutlaka gelinliğin dikilmesi ya da satın alınmasından önce alınmalı ve gelinlik provaları mutlaka törende kullanacağınız iç çamaşırı ile yapılmalıdır.

Bu özel gecede kullanacağınız iç çamaşırları daha özenle seçilmiş olmalıdır.Omuzları açık bir gelinlik için teddie tipi askısız jartiyerli bir body kullanmanız en uygunu olur. Tabi her zaman sutyen, külot ve jartiyerden oluşan “klasik üçlüyü” de tercih edebilir siniz.

Giyim tarzına bakarsanız, iç giyimin ölçüleri dış giyime göre daha önemlidir . İç çamaşırlarının en ‘komplike’ parçası sutyenler için doğru ölçü daha da önemlidir. Ölçü nüzü bildikten sonra sutyenleri denemeden de almanız mümkün olur.

Sütyenler için basit bir beden bulma yöntemi vardır:

Sütyen cup (bone) ölçüsünü bulmak:Mezuranızı yine sırttan öne doğru, ancak bu kez memelerinizin ucundan (üstünden) geçecek biçimde çevreleyin. Çıkacak olan deger, birinci aşamada elde edilen meme altı çevresi degerinden daha fazla bir uzunluk olacaktir. Bu fark cup ölçüsünü bulmamıza yarar.

Sütyen bedeni ölçüsünü bulmak:

Göğüs çevrenizin ölçüsünü almak için mezurayı memelerinizin altından göğüs kafesine çepeçevre dolayın. Mezuranın göğüslerin altından ve sırtınızda düz, yatay bir çizgi oluşturacak biçimde geçmesine özen gösterin.

Örnegin çevre ölçünüz 76 ise kullanmaniz gereken sütyen 80 beden olmalıdır. Sütyen bedenleri 5 cm’lik birimler halinde yükseldiğinden ana birimi geçen değerlerde bir üst beden alınmalıdır.

 

Meme altı çevresi
Sütyen bedeni
70 cm. ve altı
70
71 – 75 cm. arası
75
76 – 80 cm. arası
80
81 – 85 cm. arası
85
86 – 90 cm. arası
90
91 – 95 cm. arası
95
96 – 100 cm. arası
100

 Sütyen cup (bone) ölçüsünü bulmak:Mezuranızı yine sırttan öne doğru, ancak bu kez memelerinizin ucundan (üstünden) geçecek biçimde çevreleyin. Çıkacak olan deger, birinci aşamada elde edilen meme altı çevresi degerinden daha fazla bir uzunluk olacaktir. Bu fark cup ölçüsünü bulmamıza yarar.

 

Fark
Cup ölçüsü
6.5 cm.den küçükse
A
6.5 – 13 cm. arası
B
14 – 19.5 cm. arası
C
19.5 – 26 cm. arası
D
26 cm.den büyükse
DD

 

Sayısal beden
Harfsel beden
34, 36
S
38, 40
M
42, 44
L

Gelin iç çamaşırı fotoğraf galerisi için tıklayınız.

 

İlgili Kategoriler:

Gelin İç Çamaşırı Modelleri

Tarlatan & Jupon Modelleri

 

 

Etiketler: Gelin İç Çamaşırı, Gelin Çamaşırı Modelleri, Gelinlik İç Çamaşırları, Gelinlik İc Çamaşır Resimleri, Gelinlik ıc camasır fotoğrafları,  Gelinlik Sütyen Çeşitleri, Gelin Külot Çeşitleri, Gelin String Modeller, Gelinlik Korseleri, Gelinlik Jartiyer Modelleri, Gelinlik İç Giyim Hakkında

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir