Gelin Hamamı

3 Ocak 2010

Gelin HamamıAnadolu kültürünün ayrılmaz parçası hamamlar;geçmişten günümüze ulaşan bu gelenek artık ekonomik krize de bağlı olarak yok olma yolunda ilerliyor.

 Hamamlar eskiden zevk ve eğlencenin her çeşidinin yaşandığı mekânlarmış.Türk kültürünün önemli bir parçası olan hamam sefasını yaşamak isteyenler için küçük hamamların dışında büyük otellerde de hamama önem veriliyor. Gelin hamamı adedi zaman zaman bu otellerin lüks hamamlarında gerçekleştiriliyor.

“Gelin hamamı” geleneğini yaşatmak, aile ve arkadaşlarınıza güzel bir eğlence yaşatmak istiyorsanız işe güzel bir hamam bulmakla başlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı, akrabalarınızı çağırıp ister bikini giymelerini isterseniz peştamal, kese, takunya, sabun, havlu, hamam tası gibi geleneksel şeylerle güzel vakit geçirmeye bakın.Misafirlerinize küçük hediye paketleri hazırlatabilir ve onları şaşırtabilirsiniz.

Dekorasyon olarak meyve sepetleri, minderler kullanabilir küçük bir müzik grubuyla davetlilere unutulmaz anlar yaşatabilirsiniz. Mümkünse dansöz getirip gelen misafirlerinize tef ve ziller dağıtabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir