Epilasyon

12 Ekim 2008

 En güzel gününüzde size yardımcı olabilecek bazı epilasyon yöntemlerini buradan inceleyebilirsiniz. Tercih sizin…

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonda üretilen lazer ışını, cilt üzerinden zararsızca geçerek kıl köklerindeki pigmentlere nüfus eder. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Lazer ışını sadece anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini tahrip ettiği için etkili bir sonuç ancak birkaç seans uygulama sonrasında elde edilmektedir.Lazer Epilasyon konusu teknik ve eğitim gerektiren bir konu olduğundan, uygulamanın muhakkak bu konuda uzman kişilerce yapılması şarttır. Lazer Epilasyon merkezlerini araştırırken sadece fiyatını değil,uygulayacak kişinin uzmanlığını, aletlerin teknolojisini de öğrenmelisiniz.   

Elektroliz Epilasyon

Eğer deneyimli kişiler tarafından doğru teknikle yapılırsa her insanda kalıcı epilasyon sağlayan bir yöntemdir.Yöntemin esası ucunda ince bir iğne bulunan kablo ile kıl köküne düşük dozda elektrik vererek kıl kökü hücresini yakarak öldürmektir.Bu nedenle bu yöntem halk arasında ineli epilasyon olarak adlandırılmaktadır

Geçici Epilasyon Yöntemleri

Kılın deri üzerinde kalan bölümünün alınmasıyla yapılan işleme depilasyon,kılın kökünden alınması işlemi ise epilasyon olarak tanımlanmaktadır. Jilet,kıl döken krem ve jeller,elektrikli traş makineleri depilasyon yoluyla kılları temizleyen araçlardır.Bunların etkisi,bir kaç saat ile bir kaç gün arasında değişmektedir.
    
Ağda,yapışkan bantlar, cımbız,elektrikli epilatörler ise epilasyon sağlayan araç ve yöntemlerdir.Bunların etkinlikleri ise bir kaç günden bir kaç haftaya kadar uzayabilmektedir.

Etiketler: Epilasyon, Lazer epilasyon, Elektroliz Epilasyon, Ağda, Bantlar, Cımbız, Epilatör.

 Gelin Saçı

Gelin Makyajı

Diyet ve Güzellik


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir