düğün dansı

Düğünlerin Sevilen Dans Şarkıları

23 Ekim 2008

İngiltere’de gelin ve damatların düğünlerinde ilk dans için seçtiği klasikleşmiş 10 şarkının listesi yayımlandı.

Performing Right Society adlı müzik sektöründe faaliyet gösteren meslek kuruluşu tarafından yayımlanan listede Lonestar’ın “Amazed” şarkısı birinci sırada. Listeyi oluşturan jüri, piyasaya 1999 yılında çıkan “Amazed”in o yıl listeleri altüst ettiğini ve daha uzun yıllar gelin ve damatların düğünlerinde ilk dans için tercihi olabileceğini belirtti.

Liste, İngiltere’deki düğün “DJ”lerinin üyesi olduğu Uk-Disco.com adlı sitenin yaptığı oylama sonucu oluşturuldu.

Sonuçları değerlendiren Performing Right Society Başkanı Ellis Rich, düğün şarkısının bir çift için en hatırlanmaya değer an olduğunu belirterek, bu an için yapılan seçimin müziğin gücünü vurguladığını ve seçilen şarkılara fazladan anlam kattığını söyledi.

Listedeki şarkılar ve bu şarkıları seslendiren şarkıcı veya gruplar:

Listedeki isimlere tıklayarak şarkı sözlerini okuyabilir ve kliplerini izleyebilirsiniz :

1- Amazed (Lonestar)
2- Everything I Do (Bryan Adams)
3- Angels (Robbie Willams)
4- You’re Beautiful (James Blunt)
5- Don’t Want to Miss A Thing (Aerosmith)
6- Still The One (Shania Twain)
7- Truly-Madly-Deeply (Savage Garden)
8- Have I Told You Lately (Van Morrison)
9- From This Moment On (Shania Twain)
10- I Will Always Love You (Whitney Houston)

 

İlgili içerikler:

İlk Dansınız

Dans Dersleri

İlk Dansınız İçin En Güzel Dans Müzikleri

En Güzel Türkçe Dans Müzikleri

 

Yorum

 • münevver bende yaklaşık bir senedir nişanlıyım ve temmuzda düğünüm var ben şimdilik gülben ergenin teşekkür ederim şarkısını seçtim tabi düğüne kadar başka şarkılardan etkilenip kararımı değiştirmezsem.Tavsiyelerinizi bekliyorum

 • merhaba gamze senın dugune benden az kalmıs , heyecan ne durumda pekı bakalım , gulbenın sarkısı hos ama bence ask sarkısı degıl tam olarak ..bugunlerde en çok begendıgım dans musıgı olabılecek sarkı rafet el roman omrumun sahıbı…tabıkı tum arkadasların yorumlarını tavsıyelerını beklıyorum… hala bulamadıgımız gusel bırseyler bırılerınden çıkabılır…

 • merhabalar,daha yaratıcı farklı fikirleri olan varsa yazsın lütfen.Ne zor işmiş düğün müziği ama ilk dansın yabancı olması en güzeli bence sonrasındakilerde türkçe ve alışılmışın dışında olmalı, ama ne???????

 • aşkımız bitmesin olblr bahadan

 • selam,dans müziği ararken şimdi bide giriş müziği çıktı. hani salona girerken çalan şu ihtişamlı müzikmiş.fikri olan varmı bu konuda yardıma ihtiyacım var.

 • bond olabilir.düğünüm temmuzda ve bende bond giriş müziği olabilir die düşünüorum.hala araştırmaktayım.

 • benim düğünümde temmuzda araştırırken funfun diye bir müzik buldum.giriş müziği olarak ii görünüyor sanki…dans müziği olarak my immortal ağırmı olur acaba oda hoşuma gitti.

 • ibrahim erkal gönül limanı ve zekai tunca gülü susuz seni aşksız bırakmam

 • selam herkese:)benim sadece 1 haftam kaldı ve çıkış parçası olarak celine dion \”to love you more\”seçtim.şarkının başlangıcı keman solo şeklinde başlıyor,belki bu size çok ağar gibi gelebilir,ama bana küçük bir melek eşlik edecek bizden önce çıkıp gül yapraklarını önümüze atacak.bizde girişi yapıp nakarat kısmında dans a başlıycaz.sizde düşünebilirsiniz.benden evleneceklere küçük bir tiyo olsun bu:)herkese mutluluklar…

 • meryem cim my ımmortal inan olmaz dediğin gibi çok ağır olur ve çok yavaş bir parça.benimde çok hoşuma gider severek dinlerim ama dans müziği olmaz canım başka düşünelim.ben celine dion un parçası nı çok beğeniorum çok güsl bir parça düşün derim..

 • 25.o7 2009 derya

  (17 Mayıs 2009 - 21:08)

  arkadaşlar düğünüme az kaldı ve çok heycanlıyım çıkış müziğine ben aşk bize kalsın biz düyayı çok sevdik ölüm bizden uzak olsun parça arkasındanda dans müziğim badigard müziği

 • derya 25.07.2009

  (17 Mayıs 2009 - 21:13)

  bence arkadaşlar çıkış müziğinizi biz dünyayı çok sevdik ölüm bizden uzak olsun arkasından badigard müziği var onu dinlemenizi tavsiye ederim ben buları kınamda düşünüyorum ama halen düğünüme bulamadım hepinize mutluluklar

 • dimi cnm ya ağır oldu… celine dionun bu parçasını dinlememiştim güzelmiş olabilir aslında.hem giriş hem dans ikisini kurtarır sanırım.yada giriş için biraz daha coşkulu bişey bulalım sonra bir salona giriş düzeni ayarlarız.

 • evet cnm ya ağır oldu sanırım… celine dionun bu parçasını dinlememiştim güzelmiş gerçekten. hem giriş hem dans olabilir aslında yada giriş için biraz daha coşkulu bişey bulalım olmazmı düzenide sonra ayarlarız:))))

 • giriş müziği olark bond vectory bi dinle cnm tam siz çıkarken çalabilir ben öle düşünüorum dedemanda bi otelde düğüne gittim bond çaldı gerçekten güzel oldu beğenmezsen araştırırz meryemcim.

 • süper eylül işte giriş müziği bence böyle olmalı yerde volkanlar patlarken merdivenden iniyorsun ve gayet coşkulu bir müzik süper cnm çok saol.herkese tavsiye edelir…şimdi tek olay dans müziği onuda halledersek tamam.sen neye karar verdin dans için???

 • temmuz düğünleri :)))az kaldı…düğün dans müziği için tercihim yabancı daha hoş oluyor.tabi tercih meselesi.sanırım celine dion ii olacak.süper olduu…

 • şimdi luis migueli dinledim buda süpermişşş bayıldım dinleyin bence saol eylülcüm yaaa….

 • herkes düğün telaşında ………….
  bu telaşlar icinde bende varım …
  yataga her girdigimde aynı şeyi düşünüyorum giriş de ne müzik calşın diye ve dans müzginide cok düşünüyorum ama cok zormuş …bizim düğünde temmuz da olcak 😉

 • canım bende senin gibi düşünüorum bond olmalı giriş müziği.dans müziği de celine dion un parçası çok seviyorum.süper de dans ediliyor.olabilir büyük ihtimal yada historia de un amor-luis miguel bu da çok güzel bende ikisi arasında değerlendirme yapıcam.eğer türkçe olsun diyorsan yaşar ın benim bütün rüyalarım seninle.bu parçada güzel ama ben yabancı dan yanayım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir