Düğün ve Kutlama Konvoyları Yasaklanıyor

28 Ağustos 2009

Düğün ve Kutlama Konvoyları YasaklanıyorDüğün ve kutlama konvoylarına yasak geliyor. Çeşitli ve düğün ve eğlencelerin yapılış biçiminde radikal değişiklikler yaratacak bir çevre planı ile ayrıca, açık havada yüksek sesli müzik, davul-zurna, havai fişek ve maytap kutlamaları da yasaklanacak.

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın hazırladığı ve çevreyi rahatsız edici gürültüyü bitirmeyi amaçlayan “Çevresel Gürültü Eylem Planı” tamamlanarak, yürürlüğe girmeye hazır duruma getirildi. Çevresel Gürültü Eylem Planı çerçevesinde araç konvoyları olduğu kadar, gece kulüplerinin çevreyi rahatsız eden gürültülerine de son verilecek.

Çevresel gürültü eylem planı ile gürültülü açık hava aktivitelerine son verilecek. Bu tür faaliyetler ancak özel tahsis edilmiş alanlarda yapılabilecek. Ancak o durumda bile mevzuatta getirilen kriterlere uyulması şartı aranacak. Bu çerçevede aynı faaliyetler kapsamında araçlarda korna çalınması da yasaklanacak. Havaalanları ve sanayi bölgeleri yerleşim alanlarından uzak tutulacak ve inşaat makinaları yerleşim bölgelerinde ancak belirlenen saatlerde kullanılabilecek. Ayrıca, binalarda ses yalıtımına önem verilecek.

Yorum

  • çok geç kalınmış olmasına rağmen olumlu bir adım ben kendim asker uğurlaması yüzünden terminalden yarım saat geç çıktık bunun yanında tabancayla atış ve ramazan davulculuğu gibi çağdışı adetlerde yasaklanmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir