Düğün Fotoğrafçılığı

3 Ocak 2009

Düğün FotoğrafçılığıDügün Fotografçınızın Seçimi

Düğün öncesi gelenek haline gelen “evlilik hatırası” stüdyo çekimleri, önemini hala korumaktadır. Fakat makineyi kullanacak olan fotoğrafçının yeteneği, deneyimi ve fotoğraf stüdyosunun olanakları da önem taşımaktadır.

Düğün fotoğrafları, özel fotoğraflarınızın arasında en başta yerini alacaktır. Bu sebepten, bir fotoğrafçıya bağlı kalmamalısınız. Tavsiyelere önem verin fakat yinede bir kaç fotoğrafçı gezmeden kararınızı vermemelisiniz. Ön araştırma yapmanın faydasını daha sonra anlayacaksınız. Bu ön araştırma sırasında fotoğrafçılara sormanız gereken sorular vardır. Sorularınızın karşılığında doğru cevapları aldığınız takdirde ön hazırlığı tamamlamış ve konusunda uzman, kaliteli bir fotoğraf stüdyosu bulduğunuza emin olabilirsiniz.

Düğün Gecesi Fotoğrafları

Düğün gecesinden istediğiniz gibi fotoğraflar elde edebilemk için bir kaç fotoğrafçıyla görüşüp, örnek olarak daha önce çektiği fotoğrafları görmenizde fayda olacaktır. Sizde son yıllarda moda olan nostalji, siyah – beyaz düğün fotoğrafları tercih ediyorsanız, fotoğrafçınıza daha önce böyle bir çalışma yaptığını sorup örnek çekimler almalısınız. Bu tarz fotoğraflar bazı incelikler ister, bu sebepten dikkatli davranmalısınız. Mevsim ve yer elverişliliğine göre, en az bir kaç fotoğrafı dış mekan olarak çektirmenizi öneririz.

Doğal mekanda çektirilen bir fotoğrafın, dokuve renk olarak çok güzel görüntüler vereceğinden emin olabilirsiniz.

Belgesel Düğün Fotoğrafçılığı

Evde başlayan hazırlıklar,kuaförde geçen telaşlı saatler,gelinlik giyme,damat ve gelinin buluşması ,düğün mekanındaki heyecanlı bekleyiş….. O özel günü bize ömür boyu hatırlatacak olan düğün fotoğraflarımızdır.Belgesel düğün fotoğrafçılığında amaç stüdyoda çekilen klişe gelin-damat albümlerinin ötesine geçmektir…Stüdyoda pozlar belirli bir mizansene dayalı,duygular neredeyse mecburi bu yüzden doğallığı ıskalamamak neredeyse imkansız.

İlgili Kategoriler:

Düğün Fotoğrafları da Değişti 

Düğün Fotoğrafçılığı Üstüne Bir Söyleşi 

İyi Poz Nasıl Verilir?

Mükemmel Düğün Albümü Nasıl Olur? 

Nişan Fotoğraf ve Video Kamera Çekimi

Düğün Mekanı

İlk Dansınız

Gelin Arabası 

 

 

 

Etiketler: damat, düğün, düğün fotosu, düğün fotoğrafçılığı, evlilik, evlilik fotosu, fotoğrafçılık, gelin, özel gün fotoğrafçılığı,düğün fotoğrafçısı,düğün fotoğrafları

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir