Düğün Davetinin Önemli Noktaları

20 Ekim 2008

Düğün Davetinin Önemli NoktalarıDavetin şekli
 
Öncelikle ne tarz bir davet düzenleyeceğinize karar verin. Bütçeniz fazla değilse, nikah kıyıldıktan sonra kokteyl şeklinde bir davet verebilirsiniz.
 
Çok daha resmi bir düğün yapmak isterseniz, oturma düzenli, masaya servisli bir davet seçersiniz. Masa ve isim planı yapabilirsiniz.
 
Mönü hazırlama
 
Davet şeklini saptadıktan sonra, sıra mönüdedir. Mönüyü oluştururken yeni şeyler denemek yerine davetlilerin genel damak tadına uygun çeşitler seçmelisiniz. Mönüyü seçerken isim ve çeşit kalabalığına kanmayın. Ağır yemekler seçmeyin, taze ürünler tercih edin.
 
Catering hizmetleri
 
Başarılı ve güzel bir düğün davetinde catering firması çok önemlidir. Doğru mönü, lezzetli yemek, itinalı servis, zamanlama, pastanın çıkışı, programın akışı, hepsi bir bütündür. İsteklerinizi anlatın, tartışın. Böyleyece sıradan bir hizmet almak yerine farklı olmayı seçebilirsiniz.
 
Planlamayı ay ay yapın
 
4 ay önce, 3 ay önce gibi bir program çıkarın kendinize. Diyelim 4 ay önce tahmini davetli sayısı, bütçe ve düğün şeklini belirleyin.Düğün şekline bağlı olarak, nikah tarihi ve saatini belirleyin. 3 ay önce yerleşim düzeni ile müzik, ses, ışık, dekor, fotoğraf, video, eğlence gibi diğer unsurların son şekline karar verin. Ay ay program için bu linke tıklayınız.

Düğün Günü
Son gün, herşey bitmiş olmalı. Her detayı düşünüp doğru işler yaptığınızı düşünüyorsanız  strese lüzum yok. Törende zinde ve güzel görünmek için bu günü dinlenmek, güzelleşmek ve hazırlanmak için kendinize ayırın. En az yarım saat önce düğün mekanında olun, telaşa kapılmadan son kontrolleri yapın ve konuklarınızı karşılayın.
 

Yorum

  • Düğün davetinde en önemlisi değişik alternatifler sunmak klasik nikah şekeri dışında isme özel tarihli nikah kurabiyeleri veya fotolu kurabiyeler gelen konuklara verilmek üzere kalıcı güzel bir armağan dileyen yiyebilir dileyen vitrininde saklayabilir Düğün için özel Butik kurabiye düşünenler benimle mail atarak irtibata geçebilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir