Diyet ve Güzellik

29 Ağustos 2008

Diyet ve Güzellik - Belini Ölçen Sağlıklı KadınArtık düğüne sayılı gün kaldı.Kuşkusuz her gelin düğün gününde olabildiğince güzel ve formda olmak ister. Heyecanla beklenen o düğün davetinde “çok güzel bir gelin” olarak görünmenin hayali bile insanın kalbinin hızlı çarpmasını sağlıyor.

Sadece hayat tarzınızı değiştirerek,Özel yiyecekler almadan, pahalı diyet kulüplerine katılmadan önce kendi kendinize yapabileceğiniz de bir çok şey var. Neler mi?

Zayıflama diyetlerinde temel ilke, bir yandan alınan enerjinin sınırlandırılması ile besin gereksinimlerinin karşılanması, diğer yandan fiziksel aktivite ile enerji harcanmasının artırılmasıdır. Genel ilkeleri benzer olmakla birlikte, diyet mutlaka “kişiye özel” olarak hazırlanmalıdır.

Sigara, tatlılar, börekler hem cildinizi bozar hem de sağlığınızı.

Suyun içinde saatlerce banyoda kalıyorsunuz Banyonun içine suyu doldurup bir güzel dinlenip rahatladığınız bu anı dünyada hiçbir şeye değiştiremezsiniz değil mi? O zaman size sıcak bir banyonun cildi gevşettiğini, kan dolaşımını yavaşlattığını, selülit için uygun ortam yarattığını, kalbi zayıflattığını hatırlatmamız gerekiyor.Banyodan çıkmadan önce, bacak ve ayaklarınızı soğuk su ile duş yapın. Duşun ne denli yararlı olduğunu anımsatmamıza gerek yok sanırız. İyice dirileştirici güçlendirici olması için, duş yapmaya ılık suyla ayaklarınızdan başlayıp yavaş yavaş bedeninizin yukarısına çıkın. Duşu belkemiğinizde, yukarıdan aşağı gezdirerek sırtınıza tutun. Ve eğer cesarateniz varsa duşunuzu soğuk su (en çok 30 saniye) ile bitirin.

Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri yemek aralarında atıştırmaktır.  Sık ama az yiyin.Atıştıracağınız zamanlarda su için.Buzdolabınızı boşaltın. Böylece hem para harcamazsınız hem de sizi atıştırmaya iten neden yok olur.

Yeterince uyuyun. Böylece, yiyerek alacağınız enerjiyi uyurken toplamış olursunuz.

Alkol, ekmek ve karbonhidratlardan uzak durun.

Mutlaka kahvaltı yapın. Bu size gün içinde harcamanız gereken enerjiyi verecektir ve öğlen yemeğinde çok acıkmayacaksınız.

Ayakta hiçbir şey yemeyin.

Yeşil çay için. Araştırmalar gösteriyor ki, yeşil çay içmek vücuttaki kalorilerin yakılmasında çok etkili. Günde 3 bardak yeşil çay içmeye çalışın.

Dışarı çıkın. Günde en az 20 dakika dışarıda oturmaya ya da yürüyüş yapmaya özen gösterin. Çünkü gün ışığı yeme isteğinizi kontrol etmenize yardımcı oluyor.

Kendinizi çok fazla zorlamayın. Diyet programınızı yaparken 1200 kalorinin altına düşmemeye özen gösterin.

Asansör kullanmak yerine merdivenden çıkın.

Selülitten kurtulmak için doymuş yağ ve karbonhidrat alımını en aza indirin. Su açısından zengin, tuz açısından zayıf beslenin. Protein zengini gıdalar (balık, kabuklu deniz ürünleri, kümes hayvanı ve yumurta) ödemi önler.Tuz ve tuzlu gıdaları kısıtlayın. Günlük 0,5 gramdan daha fazla tuz almayın, diyet tuzunu tercih edin. Yiyeceklerinizde tuz yerine baharat, limonla tatlandırmalısınız.

İlgili Kategoriler

Gelinlere Özel Diyet 

Psikoloji

Cinsel Yaşam

Gerekli Sağlık Kontrolleri

Diyet ve Güzellik

Gelin Saçı

Gelin Makyajı

Epilasyon

 

Etiketler: Diyet, Güzellik, sağlık, güzellik önerileri, sağlık önerileri.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir