bekarlığa veda

Damatlar İçin Bekarlığa Veda

16 Ocak 2019

Düğüne dair hemen hemen tüm detaylarda gelinler damatlara nazaran biraz daha fazla düşünülüyor sanki değil mi? Kabul ediyoruz, kuşkusuz erkekler için de anlamı çok büyük ve çok özel bir süreç evlilik. Bugün damatlara özel bir organizasyondan bahsetmek istedik. Tek ilgi odağı siz damat olacaksınız ve tüm organizasyon sizin isteklerinizle şekillenecek.  Kulağa güzel gelmiyor mu?

Sağdıcınızı İyi Seçin

Yurt dışında uzun süredir yaygın olan bekarlığa veda konsepti son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Onların best man kavramının bizdeki karşılığı sağdıc. İyi bir bekarlığa veda organizasyonunun en önemli detayı iyi bir sağdıc seçimi yapmanızdır. Nasıl en doğru şekilde seçebilirim diyorsanız kendinize şu soruları sormalısınız. Bu özel günde güvenebileceğim en yakın arkadaşlarım kimler ve içlerinde en sorumluluk sahibi olanı, organizasyon yeteneği en çok olan hangisi ?

Bu soruların kesişim kümesi size sağdıcınızın kim olması gerektiğinin cevabını verecek.  Eminiz tüm yakın arkadaşlarınız çok eğlencelidir tabi ama en eğlenceli organizasyonu yapacak olanı seçmeniz mantıklı olacaktır. Sağdıc bekarlığa veda gecenizde mekan seçiminden, konsept belirlemeye kadar tüm detaylara karar verip gecenin bütçesini yakın arkadaşlarınız arasında bölüştürerek size hazır bir eğlence ortamı hazırlamalıdır.

Konsept sizin ve arkadaş çevrenizin ilgi alanlarına göre farklılık gösterebilir. Bir hafta sonu tatilinden tutunda bir gece kulübünde yapabileceğiniz eğlenceli bir organizasyona kadar pek çok seçeneğiniz mevcut. Sonsuz seçeneğiniz var diyebiliriz. Yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı.

Önemli Detaylar

Evlilik elbette erkek arkadaşlarınızla yapacağınız aktivitelerin sona erdiği anlamına gelmiyor ama evlenmeden önce son erkek erkeğe aktiviteniz olacağından anlamlı bir organizasyon. Erkekler hatıra biriktirme konusunda genelde çok planlı olmuyor maalesef. O yüzden geceye ait fotoğraflama işini önceden netleştirip bu işi bir kişinin görevi olarak belirlemeniz mantıklı olacaktır.

Organizasyon için düğünden bir önceki hafta sonu ideal olacaktır. Düğün haftası yorgun olmamanız ve zorlu ev, eşya sürecinin stresini düğün öncesi atmanızda güzel olacaktır. Mekan seçimi yapıldıktan sonra en az bir ay öncesinde rezervasyon yaptırmanız olası aksiliklerin önüne geçecektir. Evet sevgili damat adayları sizlere şimdiden keyifli bir bekarlığa veda organizasyonu diliyoruz.

Bonus : Bekarlığa veda hakkında eğlenceli bir komedi filmi

https://www.imdb.com/title/tt1119646/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir