Büyüleyici Gözler İçin Güzellik Önerileri

24 Ekim 2008

Büyüleyici Gözler İçin Güzellik ÖnerileriAçık ve koyu renk tonları kullanarak etkili bir göz makyajı yaratabilirsiniz. Açık tonları uygulayarak gözlerin daha büyük ve yakında görünmesini sağlarken, koyu tonları kullanarak gözlerin ufak ve uzak görünmesini sağlayabilirsiniz. Renklerle oynayın, sonuca siz de inanamayacaksınız.

Gözleriniz birbirine Uzaksa; yakınlaştırmak İçin; göz kapağının iç yarımına koyu tonları uygulayın. Göz kapağının iç kısmında koyu tonları tercih edin ve buruna kadar ki bölümde daha koyu bir tonla karıştırın. İç köşeye daha koyu ve kalın bir göz kalemi uygulayarak etkiyi artırın.

Birbirine yakın gözleri Uzaklaştırmak İçinse; açık renk bir göz kalemi ile gözün iç köşesine aydınlık bir görünüm verin (açık renkte kapatıcı veya parlaklık veren göz farı da uygulayabilirsiniz).

Gözleri belirginleştirmek için üst kirpiklerin dibine ince bir çizgi uygulayın. Çok açık tonda bir göz farını göz kapaklarının altına uygulayın. Böylelikle gözlerin parlaklığını artırabilirsiniz. Kirpikleri kıvırın ve maskara ile belirginleştirin.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir