Ailelerin Tanışması

7 Ekim 2013

Ailelerin TanışmasıCiddi bir birlikteliğe hazır çiftler flört döneminden hemen sonra aileleri tanıştırarak evlilik yolunda ilk adımı atarlar. İlk tanışma herkes açısından çok önemlidir.

Özellikle büyük şehirlerde ailelerin tanışmaları ev yerine çeşitli restaurant veya mekanlarda yapılmaktadır. Oysa  Anadolu’nun bir çok yerinde aileler gelin veya damatla daha önceden çeşitli vesilelerle görüşüp aileyle ilk kez kız isteme mersiminde tanışmaktadır.

Öncelikle müstakbel eşinizle konuşup ailelerinizi ne zaman ve hangi şartlar altında tanıştıracağınızı kararlaştırmalısınız. İlk tanışma her iki ailenin beklentilerine uygun olmalıdır. Bu görüşme için erkek ailesi kız evine akşam yemeğine davet edilebileceği gibi , sohbet etmeye müsait , her iki ailenin de hoşuna gideceği umulan bir restaurantda da yer de ayırtılabilir.

Evde olan tanışma daha samimi bir hava yaratacak gibi görünsede aile fertleri açısından ekstra bir stress kaynağı olacaktır. Üstelik henüz isteme merasimi yapılmadığından dolayı aile fertlerinden bir kısmının sohbet etmek yerine sürekli servis ve mutfakla ilgilenmesi  birbirinizle paylaşacaklarınızın daha az olmasını sağlar. Unutulmamalıdır ki ne kadar çok sohbet edilirse o kadar kaynaşılır. Bu nedenle gidilmesi tasarlanan yerdeki müzik düzeni sohbete uygun ve sakin ortamlar tercih edilmelidir.

Özellikle gelin ve damadın kıyafet konusundaki seçimleri erkeklerde takım elbise , gömlek ve gravat olurken , gelin adayının frapanlığa kaçmadan sade bir makyaj ve saç modeliyle birlikte beyaz etek-gömlek veya sade bir elbise giymeleri uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir